Pages

13. veebr 2009

Mõtteid sõprusest ja sõbraks olemisest ...

Rääkisime ja kirjutasime täna sõprusest ja sõbraks olemisest. Meie klassi lapsed arvasid nii ...
Taisi:
Kaisa on mulle hea sõber, sest ta aitab alati. Greete on mu hea sõber, ta lohutab mind. Minu sõbrad on veel Liisa, Merike, Annika ja Ingrid.
Kaisa:
Õige sõber on alati sinu sõber. Ta mängib sinuga, jagab kommi, lohutab, ei löö, aitab. Ja kui sul puudub mingi kooliasi, siis sõber annab selle sulle, kui tal on.
Greete:
Sõber lubab sul oma mänguasjadega mängida ja annab kommi. Ta päästab sind kasvõi veest ja annab sulle kuivad riided. Sõber ei löö sind kunagi.
Ragnar:
Sõber on sõbralik ja ei kiusa. Ta jagab oma asju sinuga ja aitab sind. Ta on kogu aeg sinu sõber, kutsub omale külla ja tuleb sulle külla. Sõber läheb alati appi.
Taavet:
Minu arust õige sõber on see, kes ei löö, ei peksa ja ei valeta. See on õige sõber! Kui sa oled teise sõber, siis sa ei saa järsku mitte ta sõber olla. Ja kui teine on hädas, siis tuleb teda aidata.
Mauri:
Sõber ei löö ja ta kaitseb väiksemaid. Sõpru ei saa valida ja sõbrad jäävad alati meelde. Sõber on abivalmis ja ta jagab alati midagi sinuga. See sõber on õige, kes on alati hea ja korralik. Ta kutsub sind õue mängima.

Kommentaare ei ole: